Główna Wydawnictwa Nowości w Światowej Literaturze Górniczej

Uwaga
Oglądasz archiwalną wersję strony. Nowa strona internetowa ITG KOMAG jest dostępna pod adresem: www.komag.eu

Nowości w Światowej Literaturze Górniczej

We wszystkich dziedzinach działalności technicznej dostęp do aktualnej i specjalistycznej informacji poprzez profesjonalny przegląd bibliograficzny jest warunkiem sukcesu. Ogromnym ułatwieniem w poszukiwaniach są bibliograficzne bazy komputerowe oraz informatory bibliograficzne.

W oparciu o informacje z bibliograficznej bazy komputerowej INTE-KOMAG wydawany jest od dwudziestu lat miesięcznik bibliograficzny  Nowości w Światowej Literaturze Górniczej”.

„Nowości...”  opisują rocznie około 1800 pozycji bibliograficznych ze światowej literatury fachowej i stanowią niewątpliwą pomoc w poszukiwaniu nowości literaturowych w zakresie mechanizacji górnictwa oraz ewentualnym kompletowaniu bibliografii do opracowań naukowych. Opracowanie to pozwala śledzić nowości i przemiany zachodzące w technice górniczej i przemyśle wydobywczym, a także porusza zagadnienia  ochrony środowiska szczególnie przemysłowego oraz  restrukturyzacji przemysłu, certyfikacji i jakości. W każdym numerze znajduje się ponad 150 opisów bibliograficznych najnowszych publikacji z czasopism krajowych i zagranicznych, materiałów konferencyjnych oraz literatury firmowej.

Od 2017 roku miesięcznik będzie wydawany i udostępniany w wersji elektronicznej w formie Open Access.

 

Zachęcamy Państwa do lektury „Nowości w Światowej Literaturze Górniczej".

 

Redakcja:
Redaktor Naczelny – mgr Mariola Podgórska

Kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub tel.: 32 2374 305; fax: (+48) 32 2310843