Główna Aktualnosci Wszystkie Projekt FitWork – wizyta specjalistów z Uniwesytetu w Coimbrze oraz Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven

Uwaga
Oglądasz archiwalną wersję strony. Nowa strona internetowa ITG KOMAG jest dostępna pod adresem: www.komag.eu

Projekt FitWork – wizyta specjalistów z Uniwesytetu w Coimbrze oraz Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven

W dniach 12-14 września w Instytucie KOMAG, w ramach realizacji międzynarodowego projektu FitWork (Dobre praktyki w opracowywaniu planów treningowych do wspomagania aktywności fizycznej w miejscu pracy), miała miejsce wizyta specjalistów z Uniwersytetu w Coimbrze (Portugalia) oraz Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven (Holandia) . Celem projektu FitWork jest nawiązanie współpracy specjalistów z dziedzin ergonomii i ds. aktywności fizycznej w celu opracowania planów treningowych, w odniesieniu do wymagań poszczególnych stanowisk pracy. Wdrażanie planów treningowych jest szczególnie istotne w przypadku pracowników biurowych, wykonujących pracę umysłową. Podczas wizyty zaaprezentowano zestawy ćwiczeń, sposób ich prawidłowego i bezpiecznego wykonywania oraz monitorowania własnych postępów.

 

W skład konsorcjum projektu wchodzą uczelnie, instytuty badawcze oraz sieci eksperckie z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Holandii oraz Rumunii.